Parashikimi i motit/ Ja çfarë thonë sinoptikanët

Parashikimi i motit/ Ja çfarë thonë sinoptikanët

458
0

Sot moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu në jug dhe juglindje në pjesën e dytë të ditës.

Era do të jetë me drejtim veriperëndimt (NË) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 4/20°C

Zonat e ulëta 6/24°C

Zonat bregdetare 9/22°C