Parashikimi i motit, 7 Janar 2021

Parashikimi i motit, 7 Janar 2021

457
0

Vranësirat e dendura dhe reshjet e shiut do të vijojnë edhe këtë të enjte në pjesën më të madhe të vendit.

Zonat malore do të përfshihen nga reshje dëbore në zonat malore të cilat do mbizotërojnë motin në Shqipëri gjatë paradites.

Herë pas here reshjet behën mesatare. Edhe nata viojon në të njëjtat kushet të motit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C deri në 10°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë

Shperndaje