Parashikimi i motit, 29 nëntor 2020

Parashikimi i motit, 29 nëntor 2020

313
0

Vranësira të dendura do të dominojnë motin në vendin tonë gjatë paradites. Mesdita dhe pasditja sjellin reshje shiu fillimisht në zonat jugore dhe me pas reshjet shtrihen dhe në pjesën tjetër të vendit.

Gjatë natës në zonat malore të vendit do ketë reshje të pakta dëbore. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë me të paktën 2 gradë duke luhatur vlerat ditore nga  -2°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Lindor -Verilindor  duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Shperndaje