Parashikimi i motit, 23 maj 2019

Parashikimi i motit, 23 maj 2019

457
0

Mbetemi në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të cilat herë pas-here do të gjenerojnë shira, nuk përjashtohet mundësia për rrebeshe.

 

Më të pranishme vranësirat dhe shirat do të jenë ne zonat veriore dhe lindore. Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ekstremale ditore, duke u luhatur nga 8°C mëngjesi deri në 24°C mesdita.

 

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.

 

Vetëm në fundjavë pritet të rikthehen ditët me diell dhe temperatura të larta deri në 29 gradë C.

Shperndaje