Parashikimi i motit, 20 Qershor: Ja zonat ku priten stuhi shiu

Parashikimi i motit, 20 Qershor: Ja zonat ku priten stuhi shiu

519
0

E mërkurë, 20 Qershor: Vendi ynë do të mbetet me mot pjesërisht të paqendrueshëm, pra me kthjellime dhe vranësira në zonën veriperëndimore dhe pjesërisht në zonat malore. Sakaq në zonat qendore vranësirat do të marrin impuls duke u shoqëruar me rrebeshe shiu dhe stuhi lokale. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/ sek në bregdetin e Adriatikutt. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

 

Temperaturat min dhe max

 

Zonat malore 15/25°C

Zonat e ulëta 20/33°C

Zonat bregdetare 20/32°C

 

Meteorologe: Rezarta Xhakollari