Parashikimi i motit, 20 janar 2021

Parashikimi i motit, 20 janar 2021

427
0

Sot dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në vendin tonë, ku më të shpeshta do të jenë në zonat malore.

Por pasditja sjell shtim të vranësirave në të gjithë vendin ndersa reshje të pakta shiu e dëbore do ketë ne skajet veri-jug.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten me të paktën 3 gradë në në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -8°C në 10°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Shperndaje