Parashikimi i motit, 2 dhjetor 2020

Parashikimi i motit, 2 dhjetor 2020

365
0

Mëngjesi i kësaj të mërkure do të jetë nën ndikimin e masave ajrore verilindore duke kushtëzuar kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Por mesdita deri në orët e mbrëmjes do sjellin zhvillim të vranësirave duke gjeneruar

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 5 ballë.

Shperndaje