Parashikimi i motit, 17 nëntor 2020

Parashikimi i motit, 17 nëntor 2020

445
0

Dita e sotme do të nisë me vranësira të dendura dhe shira të pakta në të gjithë vendin.

Ndërkohë gjatë pasdites do të përmirësohen kushtet atmosferike dhe do të ketë intervale të shkurtra me kthjellime në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rënie sjellë mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Shperndaje