Parashikimi i motit, 13 dhjetor 2020

Parashikimi i motit, 13 dhjetor 2020

371
0

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të karakterizohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme. Në zonat verilindore dhe juglindore shfaqen sërish flokët e dëborës dhe shirat në zonat jugore. Ndërsa mbrëmja rikthen motin e kthjellët në vend.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C në zonat malore deri në 15°C në Jugperëndim.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë

Shperndaje