Parashikimi i motit, 11 dhjetor 2020

Parashikimi i motit, 11 dhjetor 2020

408
0

Edhe dita e sotme do të karakterizohet nga vranësira të shpeshta si dhe reshje shiu në gjysmën perëndimore të vendit.

Në veri-verilindje dhe juglindje të vendit do të ketë reshje të pakta dobore por herë pas here do të ketë intervale me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./

Shperndaje