Moti për sot/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Moti për sot/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

354
0

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë në orët e para të ditës.

Pasditja dhe nata mbeten me kthjellime në zonën e ulët dhe bregdet, por vranësira të shpeshta në zonat malore.

Sipas Meteolab era do të fyjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi deri në 45 km/h ngadrejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 3 gradë deri në 23 gradë.