Moti për ditën e sotme, 25 maj 2019

Moti për ditën e sotme, 25 maj 2019

417
0

Gjatë ditës së sotme pritet pjesa e madhe e territorit të karakterizohet nga mot i kthjellët. Por përgjatë kufirit lindor herë pas here do të ketë kalime vranësirash.

 

Ndërsa në pasdite vranësirat vijnë duke u shtuar në ekstremin verior, të cilat do të gjenerojnë shira të dobët. Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë gjatë mëngjesit, gjithashtu rritje pritet të ketë edhe në mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10 deri në 27 gradë Celsius.

 

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi deri në 28 kmh dhe kryesisht nga drejtimi perëndimor dhe për pasojë në brigje do të gjenerojë një dallgëzim deri në 2 ballë.

Shperndaje