Moti/ Kthehen shirat, çfarë do të ndodhë me temperaturat ditët në vijim

Moti/ Kthehen shirat, çfarë do të ndodhë me temperaturat ditët në vijim

490
0

Me vanësira të denduara, reshje shiu dhe bore do të vijojë moti në vendin tonë edhe ditën e nesërme. Pasditja do të sjellë një pauzë të reshjeve, por në mbrëmje ato do të rifillojnë sërish. Mesi i kësaj jave shënoi një rritje graduale temperaturash që do të vijojë edhe gjatë ditëve të ardhshme, por e gjitha java që vjen pritet të këtë reshje shiu në të gjithë territorin vendit, ndërsa në zonat veriore të vendit, si Kukësi apo Dibra sërish do të vijojnë reshjet e dëborës.