MOTI e mërkurë 11 Shtator 2019

MOTI e mërkurë 11 Shtator 2019

387
0

Do të jetë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Reshjet e shiut do te jenë të herëpashershme, përgjatë relieveve malore reshjet do të jenë edhe në formën e shtrëngatave të karakterit lokale.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 14°C deri në 27°C

zonat e ulëta 16°C deri në 30°C

zonat bregdetare 20°C deri në 29°C

Shperndaje