MOTI 31 Gusht 2919 Dita e fundit e verës, ja si...

MOTI 31 Gusht 2919 Dita e fundit e verës, ja si do të jetë moti sot

363
0

Dita e fundit e muajit gusht do të dominohet nga kthjellimet dhe prani të vranësirave kalimtare në ultësirën Perëndimore.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet. Temperaturat do të arrijnë vlerën e tyre maksimale, deri në 35 gradë Celcius.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   16/32°C

Zonat e  ulëta    18/35°C

Zonat  bregdetare  22/35°C