Mos harroni çadrën! Sot reshje shiu dhe stuhi në këto zona

Mos harroni çadrën! Sot reshje shiu dhe stuhi në këto zona

752
0

Moti do të mbetet i paqëndrueshëm me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi në zonën Jugperëndimore, në zonat malore do të ketë rreshje bore. Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me larësi vale 1,0 –2, metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

 

Zonat  malore      3/11°C

Zonat e  ulëta       7/16°C

Zonat  bregdetare 8/17°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari