Miredita, ndër pastiçieret më të mira në Zvicër, bën tortën me flamur...

Miredita, ndër pastiçieret më të mira në Zvicër, bën tortën me flamur shqiptar

504
0

Ajo është një kuzhiniere shqiptare e cila jeton jashtë Shqipërisë po që ka korrur sukses me websitin e saj dhe jo vetëm pasi është një ndër pastiçieret më të mira në Zvicër.

Biznesin e ka emëruar ‘Miri _from_mybaguette’ dhe emri i saj është Mirdita Thaqi. Duket se Mirdita është një patriote e vërtetë pasi në shumë foto ka pozuar me flamurin shqiptar.

Miredita ka realizuar së fundmi  një tortë në formë zemre ku edhe ka shkruar : Unë jam shqiptar.

Këtë gjë pastiçjerja shqiptarë që jeton në Zvicër e ka bërë në formë falenderimi për 21 mijë ndjekësit e saj në Instagram.