Mësoni si do të jetë moti ditën e sotme

Mësoni si do të jetë moti ditën e sotme

464
0

Moti ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare  në zonën e Ultësirës Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të  jetëi forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

 

Temperaturat do të  jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max

Zonat  malore         10/27°C

Zonat e  ulëta           11/31°C

Zonat  bregdetare   17/30°C