Mes lotësh Romela Begaj betohet para Kuranit dhe flamurit: Gjaku im është...

Mes lotësh Romela Begaj betohet para Kuranit dhe flamurit: Gjaku im është i pastër

522
0

Romela Begaj rezultoi pozitive edhe në testin B. Por peshëngritësja shqiptare këmbëngul se është e pastër. Në një dalje për mediat të premten Begaj është parë e përlotur, ajo tha se është e pafajshme duke u betuar në Kuran dhe një flamurin kombëtar. “Deri në ditën e fundit betohem para Kuranit, flamurit popullit tim dhe i vë duart mbi këto gjera më të shtrenjta që kam, kam një emër Romela Begaj. Gjaku im është i pastër si zoti më ka krijuar, betohem për kuranin dhe dy njerëzit më të shtrenjtë që kamn në jetë se këto medalje i ka marrë me gjak, me bukë e pa bukë, kam sakrifikuar dhe gjithë sakrifica e familjes sime është kjo që kam”– tha ajo. Romela Begaj tha se është penalizuar, pasi është pjesë një vendi të pafuqishëm. 31-vjeçarja rrezikon një dënim të rëndë që do ta penalizonte në karrierën e saj. Romela Begaj rezultoi pozitive në kontrollin pas garës së botërorit dhjetorin e kaluar ku fitoi medalje të artë dhe të argjendtë.