Mercedes-Benz CL63 AMG kundër BMW M6

Mercedes-Benz CL63 AMG kundër BMW M6 [VIDEO]

621
0

mercedes-bmw_1474970641-1638496Këta dy gjigantë gjerman të automobilizmit janë në një garë të përjetshme ndaj njëri tjetrit, por cili do të fitoj këtë gare me dy nga modelet më sportive të këtyre kompanive.

Në njërën anë kemi Mercedez-Benz CL63 AMG e cila është një nga veturat më të shpejta dhe luksoze në të njëjtën kohë e cila vjen me motor 5.5-litër V8 me turbo të dyfishtë i cili prodhon 530kf, transmeton Express. Kjo veturë është e pajisur me pakon AMG Performance. Përshpejtimin nga 0-100km/h e arrin për 4.3 sekonda.

Ndërsa në anën tjetër kemi BMW M6 e cila vjen me motor 4.4-litër V8 me turbo të dyfishtë i cili prodhon 560kf. Përshpejtimin nga 0-100km/h e arrin për 4.2 sekonda.