Komentuesi që mori vëmendjen e Ramës, ja kërkesa ‘speciale’ që ka ai

Komentuesi që mori vëmendjen e Ramës, ja kërkesa ‘speciale’ që ka ai

353
0

 

Nje komentues qe ka terhequr vemendjen e kryeministrit Edi Rama, pasi vetem atij i ka kthyer pergjigje, i eshte ankuar per sigurine ushqimore dhe i ka kerkuar qe te ktheje syte nga ky problem. Ja si i pergjigjet Rama shqetesimit te qytetarit:

Komentuesi: Z kryeminister,nese do te fitosh pike ne syte e popullit duke pare dhe situaten aktuale ju rekomandoj me modesti te kerkoni urgjentisht nga hallkat e kontrollit ushqimor te sigurojne cilesine e produkteve qe konsumohen pa perjashtim sepse ndodhemi perpara nje fakti te akumuluar prej vitesh ku mund te pohojme pa kundershti se pothuajse 80% e produkteve te shportes jane abuzive dhe jashtezakonisht te demshme per shendetin. Ky eshte nje front lufte i paprecedent qe i eshte imponuar popullit nga nje grusht njerezish me interesa thjesht ceketa financiare dhe jo vetem sepse iu ka shkuar per shtat dhe atyre qe duan ti shikojne shqiptaret te deformuar gjenetikisht dhe ti pakesojne ne shtese natyrore. Shpresoj ta lexoni mesazhin sepse nuk eshte nje kerkese personale,perkundrazi eshte nje kerkese jetike e perditshmerise se popullit te thjeshte.Uroj qe te beheni sa me i ndjeshem ndaj ketij problemi.Ju uroj gjithe te mirat

 

Rama: Nuk e di ku e keni nxjerre ju kete shifer po ju siguroj se eshte e pavertete, nderkohe qe beteja per sigurine ushqimore behet perdite dhe si kurre me pare! Natyrisht ka shume veshtiresi po rezultatet nuk mungojne aspak.