Ja si do të jetë moti ditën e sotme

Ja si do të jetë moti ditën e sotme

382
0

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare. Më të theksuara do të jenë gjatë pasdites në ekstremet veri dhe verilindjen, ku priten rrebeshe afatshkurtër shiu. Në mbrëmje do të jenë prezente në pjesën më të madhe të territorit shqiptar. Temperaturat do të rriten lehtë në orët e para të ditës, por mbeten konstante në mesditë duke ruajtur maksimumin në 33 gradë Celsius. Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 45 km/h në drejtimin verilindor.