Ja femrat pa të cilat Edi Rama nuk bën dot! Dhe pse!

Ja femrat pa të cilat Edi Rama nuk bën dot! Dhe pse!

2900
0

234a73c119a9344bceffcc76916c1e58_XL

Kryeministri, nuk bën dot pa femrat e tija të preferuara. Te cilat kanë dhuntitë e tyre të vecanta, por mbi të gjitha duket se e adhurojnë dhe e kanë lidhur karierën e tyre me personin e tij.

Në këtë rast nuk flitet për qeveritare apo ministre e drejtoresha por për bashkëpuntore të ivelit më soft.

Prezantuesja Arbana Osmani, fotografja Jutta Benzeberg apo botuesja Arlinda Dudaj mbeten më të preferuarat e Edi Ramës.
Listës së femrave që ndjek në Instagram i është shtuar dhe bashkëpuntorja e tij e afërt Eridana Cano.

Të mikluara nga ky fakt apo jo,”të preferuarat” me ndonjë përjashtim të rrallë janë dhe mbështetëse të qeverisë së Rilindjes.

Pa dyshim që përzgjedhja e tyre mund të ketë shkaktuar zili vërdalle, por Edi Rama duket i vendosur që në Instagram të tregohet selektiv deri ne fund.
Cilësi që ndoshta i ka munguar në përzgjedhje edhe më të rëndësishme se rrjeti social Instagram.(gazeta tema)