Ish-deputetët e PD, në prokurorinë e Tiranës. Alibeaj: Dy duar për një...

Ish-deputetët e PD, në prokurorinë e Tiranës. Alibeaj: Dy duar për një kokë, shqiptarët…

480
0

Paraditen e sotme, ne oren 09.30 ishin thirrur ne Prokurorine e Tiranes, 6 ish-deputetet e PD qe akuzohen per hyrje me dhune ne komisariat dhe per kundershtim me dhune te efektiveve. Kujtojme se nje dite me pare, 6 perfaqesuesit e PD-se, denoncuan pengimin me dhune nga policia te ushtrimit te detyres se tyre kushtetuese si deputete, per te marre informacion per ndalimet e paligjshme pas protestes se 16 shkurtit. Nderkohe qe nga prokuroria jane thirrur si persona ne hetim, me akuzen per hyrjen me dhune ne komisariat dhe dhunim te efektiveve te policise.

 

Ish-deputeti Alibeaj, tha se akti i pergatitr nga prokurori eshte teresisht i pavlere dhe per kete ai ka kerkuar te ribehet edhe njehere.

 

“Nuk ka eshte komunikuar akuze. Nuk dime se cfare materialesh ka mbledhur prokuroria. Ne ketu do te jemi, ne respekt te ligjit. Dy duar per nje koke jane, u bej thirrje shqiptareve te bashkohen diten e diel”,- tha ai.