Horoskopi javor

Horoskopi javor

178
0

Horoskopi javor nga 5. qershor deri 11. qershor 2017

 

DASHI21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do ketë bekimin e Neptunit gjate kësaj jave. Jo vetëm qe do jeni me tolerante e te kuptueshëm, por do përkujdeseni edhe për detajet me te vogla. Nuk do mungojnë as surprizat e veçanta nga te dy palët. Beqaret ka rrezik te tërhiqen nga persona shume te ndryshëm me ta dhe po hodhën hapa mundet edhe te lëndohen. Ne planin financiar do jete e vështirë te ruani ekuilibrin, pasi përveç dëshirës do jete edhe nevoja e madhe për te bere shpenzime te mëdha. Shëndeti deri ditën e mërkurë nuk do ketë shqetësime. Me vone kujdesuni për ushqimin ne mënyrë qe te shmangni problemet e stomakut dhe veshkave. Ne pune do i arrini te gjitha objektivat qe i keni vene vetes. Familja me disa probleme te vogla.

DEMI21. prill – 21. maj

Shmangini sa me shume debatet me partnerin gjate kësaj jave sepse problemet qe mund te lindin do jene tepër te mëdha. Mundohuni te luftoni edhe me kokëfortësinë. Ju beqare nëse doni te krijoni një lidhje duhet t’i merrni parasysh te gjitha gjerat. Jeta juaj do jete e ndare edhe ne një pjese me shume! Ne sektorin e financave do keni përmirësime te ndjeshme. Neptuni do jete ne anën tuaj. Shëndeti nuk do paraqesë probleme nëse ju vendosni disa limite me ushqimin dhe me lodhjen e tepruar. Ne te kundërt përgatituni për shqetësime. Ambicia ne jetën profesionale do jete e madhe. Gjithsesi mos u nxitoni për asgjë sepse do bëni gabime. Merreni shtruar. Ne familje tregohuni me te hapur.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Këtë jave do jeni shume te hapur ju te dashuruarit dhe gati te bëni çdo gjë qe keni ëndërruar. Me partnerin gjerat do ecin për mrekulli dhe te gjithë do ju kenë zili. Beqaret mund te kenë dashuri me shikim te pare, por do tregohen te logjikshëm dhe nuk do hedhin asnjë hap te nxituar. Pas te enjtes për ta do filloje një etape me e bukur. Financat do fillojnë te normalizohen goxha pas te martës. Logjika dhe ndihma e planeve do jete e vyer. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Stresi dhe ankthi do bëjnë punën e vet. Ne pune nuk duhet te filloni projekte pa qene te bindur sepse mund te pendoheni me vone. Nga ana tjetër merreni çdo gjë me qetësi dhe pa u nxituar qe te mos gaboni. Familja si normalisht.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Partneri do jete shume kokëfortë gjate gjithë javës dhe ju edhe pse do mundoheni t’ia mbushni mendjen për diçka nuk do ia arrini qëllimit. Dashuria nuk do jete ne ditët me te mira. Për beqaret nga ana tjetër do ndodhe një takim i rëndësishëm. Do përjetoni kënaqësi qe as ua kishte marre mendja. Ka ardhur koha ta merrni me seriozisht sektorin e financave. Me pak mbështetje edhe nga planetët do ia dilni me sukses ta përmirësoni buxhetin. Ne planin shëndetësor nuk keni çfarë te kërkoni me tepër. Do ndiheni mire dhe do jeni ne forme te shkëlqyer. Ne pune edhe pse do merrni një vendim te nxituar do arrini atje ku doni. Ne familje do thoni te qe mendoni për diçka.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Këtë jave do i shtoni dozat e fantazisë dhe origjinalitetit ju te dashuruarit dhe gjerat ne jetën ne çift kane për t’iu ecur akoma me mire. Për asgjë nuk do qaheni, përkundrazi do emocionoheni nga disa surpriza te jashtëzakonshme qe do ju përgatisë partneri. Beqaret ka mundësi te vendosin ta çojnë me tej një njohje te re dhe do ja kalojnë mjaft mire. Ne planin financiar mos u tregoni impulsive sepse keni për te pasur probleme serioze. Shëndeti për fat te mire do jete i shkëlqyer, pavarësisht lodhjes dhe situatave qe mund te kaloni. Ne pune me ne fund do i konkretizoni disa nga planet e hershme dhe rezultatet do jene pozitive. Jeta familjare do jete fiks ashtu si e keni ëndërruar.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Përfitoni nga influenca pozitive e planetëve për te përmirësuar jetën tuaj sentimentale. Tregohuni te sinqerte me te qe keni ne krah. Beqaret nuk do kalojnë javën qe ata prisnin. Edhe pse do keni takime nuk do e gjeni personin qe po kërkoni. Dëshira juaj për te ndërmarrë rreziqe mund te sjelle përfitime ne planin financiar. Do keni edhe mbështetjen e Plutonit. Probleme me shëndetin do kenë vetëm personat qe nuk tregohen te kujdesem edhe pse kane pasur shqetësime qe me pare. Gjithsesi nga fundi i javës përmirësimet do jene te ndjeshme. Ne jetën profesionale duhet te merreni me tepër me organizimin e punës. Pritet një periudhe e mire edhe ne familje.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Marrëdhënia me te qe ndani jetën do jete mjaft romantike. Dashuri, pasion, xhelozi…Gjithçka do te ndodhe por mjafton qe rutina do te largohet. Kjo është me e rëndësishme! Yjet do i ndihmojnë beqaret te kenë takime interesante neper vende shume te veçanta. Përfitoni! Hëna do iu ofroje ndihmën e saj ne planin financiar. Pas sakrificave qe do bëni do merrni mjaft përfitime. Shëndeti do jete i mire. Edhe ata qe kane pasur shqetësime kohet e fundit do kenë përmirësime te ndjeshme. Ne pune do ndikoheni nga Merkuri i cili do iu beje me këmbëngulës dhe te duruar. Do përballeni edhe me disa kolege për diçka. Familja ne përgjithësi do jete e qete.

AKREPI

Klima yjore e kësaj periudhe do kontribuoje ne harmoninë dhe paqen e jetës ne çift. Për te përfituar sa me shume bëni me tepër lëshime për njeri-tjetrin. Kësaj jave beqaret do kenë mundësinë te bëjnë një takim premtues. Do ketë edhe dashuri me shikim te pare. Përfitoni! Kërkoni ndihmën e dikujt për t’i menaxhuar me mire te ardhurat tuaja. Sigurisht qe paraja nuk sjell gjithmonë lumturinë, por nuk mund te jesh e lumtur pa para. Kujdesuni me shume për veten dhe ruajuni nga problemet me tretjen e ushqimit. Ne jetën profesionale do keni goxha ndryshime pozitive. Dikush do iu beje edhe një propozim interesant. Familja nuk do ketë probleme.

SHIGJETARI23.

Do bëni gjithçka qe keni ne dore qe te krijoni një klime sa me romantike dhe sensuale ne lidhjen tuaj. Partneri do iu ofroje mbështetjen e tij. Beqaret duhet te përgatiten për një lidhje serioze këtë jave. Me ne fund as ju nuk do jeni me vetëm. Kujdes nga pamaturia ne sektorin financiar sepse problemet qe mund te lindin do jene shume te vështira për t’u përballuar. Shëndeti do jete ne përgjithësi i qëndrueshëm, por here pas here do ndiheni edhe ne ankth. Merrni masat e duhura! Saturni do iu beje te reflektoni mire para se te merrni një vendim ne pune. karriera do te ece para dita ditës. Edhe koleget do iu përgëzojnë sinqerisht për arritjet. Do qëndroni me afër familjes.

BRICJAPI

22. dhjetor – 20. janar

Nëse nuk doni te keni debate e probleme ne jetën tuaj ne çift, këtë jave duhet t’i dëgjoni me kujdes këshillat dhe sugjerimet e partnerit. Mos bëni gjera qe atij nuk i pëlqejnë sepse vetëm sa do mërziteni te dy palët. Beqaret me mire le te presin edhe disa kohe ashtu si janë sesa te hedhin hapa pa qene te bindur. Ne planin financiar mos kryeni shpenzime te shumta sepse do ju nevojiten para për ditët ne vijim. Shëndeti do jete goxha me i mire se me pare. Edhe ata qe kane pasur shqetësime nga mesi, shpina apo barku do jene me te qete. Ne pune do jeni guximtare, këmbëngulës dhe sfidues. Arritjet do jene edhe me te mëdha nga sa mendonit. Jeta familjare do jete normale.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Ka rrezik qe këtë jave jeta juaj ne çift te ketë probleme. Do jeni gjithë kohës ne ankth dhe mjaft xheloze për atë qe keni ne krah. Kujdes mos e teproni! Për beqaret do jete një jave e mire. Do keni takime dhe nuk do ngurroni te hidhni hapat e pare. Për sa iu përket financave do i përmirësoni ato dhe do mundoheni te vendosni një ekuilibër. Shëndeti nuk do ketë asgjë për t’u shqetësuar. Do filloni edhe një aktivitet te ri sportiv qe do iu beje te ndiheni me mire. Jeta profesionale pritet te jete shume e favorshme gjate kësaj periudhe. Nëse keni një problem te vjetër për ta zgjidhur ka ardhur koha e përshtatshme. Ne familje do mbizotërojë harmonia.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Do ndërmerrni iniciativa këtë jave ju te dashuruarit dhe do i bëni ditët me te bukura. Emocionet do jene te forta dhe te ndryshme dite pas dite. Beqaret nuk do i realizojnë dot takimet qe kane ëndërruar, por nuk do kalojnë një periudhe te keqe. Duke dale me miqtë dhe te afërmit do argëtohen pafund. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi kështu qe mund te shpenzoni te qete për gjerat qe do iu duhen. Për shëndetin do përkujdeseni me tepër nga zakonisht kështu qe as ne këtë plan nuk do keni shqetësime. Ne pune qe ditët e para planet do iu realizohen si i kishit menduar kështu qe euforia do iu pushtoje. Edhe jeta familjare do jete e mire 

 

 

loading...
Shperndaje