Horoskopi ditor, e diel 4 shkurt 2018

Horoskopi ditor, e diel 4 shkurt 2018

381
0

Dashi

 

Prisni si lajme të mira dhe të këqija, sot ajo që ka rëndësi është se ju e dini se si të reagoni në mënyrë të përshtatshme. Çdo pyetje me partnerin/en do të zgjidhet menjëherë. Beqarët do të jenë të papërgatitur para një ndjenje që lind, por gjithsesi ka nisur të lulëzojë. Do të jeni më mirë me njerëzit që ndajnë pikëpamjet tuaja, gjithmonë duke qenë aleatë në punë është e vështirë.

 

Demi

 

Në dashuri nuk do të ketë mungesë të keqkuptimeve dhe grindjeve, të diktuara nga koha e shkurtër e dedikuar për partnerin/en. Reagimet e tua mund të jenë të papranueshme. Ata që janë vetëm në mëngjes do të jenë nën presion, por në mbrëmje gjithçka do të jetë më e qetë. Sot do të ketë mundësi të reja profesionale që do të japin nxitjen e atyre projekteve që ju keni mbajtur për një kohë të gjatë.

 

Binjakët

 

Dashuria po lulëzon, tani do të ndjeni se ndjenja po rritet gjithnjë e më shumë. Ju do të jeni më të ëmbël dhe të kënaqur edhe ndaj të tjerëve. Beqarët do të jetë pre e emocioneve të forta, të panjohura dhe pothuajse të papritura. Përqendrohuni te gjërat që mund të përmirësoni, do të nevojiten rregullime të caktuara. Gjeni kompromisin e duhur në punë.

 

Gaforrja

 

Një sëmundje e lehtë do të ndikojë në jetën emocionale dhe mund të ndjeni të nevojshme praninë e partnerit/es tuaj. Mundohuni të bëni një pushim. Zemrat e vetmuara mund të rindezin një marrëdhënie që dukej pothuajse e humbur, por ju duhet të punoni shumë. Në punë mos vazhdoni të shkoni kundër rrymës, ndoshta do të duhet të përballeni me një sërë problemesh në të njëjtën kohë.

 

Luani

 

Është një moment delikatë për shumë Luanë dhe disa fjalë gjithashtu mund të komprometojnë seriozisht marrëdhënien tuaj në çift. Mos e tërhiqni një litar tashmë të konsumuar shumë. Beqarët do të jenë të përflakur nga një person nga e kaluara që rikthen rrahjet e zemrës suaj. Ju jeni shumë të hutuar dhe rreziku është që të humbni në rrugë dhe të harroni qëllimin që dëshironi të arrini në punë.

 

Virgjëresha

 

Disa grindje të parëndësishme mund t’ju hedhin në dëshpërim. Merrni guximin me forcë të plotë dhe “mërziteni” partnerin/en me një sërë surprizash, habia e tij do t’ju tronditë edhe ju! Yjet janë në favor të beqarëve që duan të gjejnë shpirtin binjak! Përpiquni të mos qëndroni jashtë grupit të punës, kundërshtarët tuaj mund të përfitojnë nga ju.

 

Peshorja

 

Të humbësh durimin për një kontrast të vogël me partnerin/en është e padobishme. Gjendja e zezë do ta bënte situatën më keq. Nëse jeni vetëm, sot kënaquni me atë që keni, jeni të bukur dhe simpatikë, mund të fitoni kë të doni, por duhet të jesh më pak sipërfaqësor! Ka mundësi të shumta për sukses sot, jini më entuziastë për atë që keni arritur, por jini vigjilent ndaj zilirave.

 

Akrepi

 

Hëna sot do të tentojë t’ju pengojë, por yjet janë pozitive dhe madje edhe sfera sentimentale vazhdon me qetësi. Për beqarët do të jetë një ditë reflektimi: do të jeni të prirur për të bërë një përzgjedhje të frekuentimeve dhe për të hequr ata që nuk janë të sinqertë. Zgjedhja e bashkëpunëtorëve sot do të jetë vendimtare për të çuar përpara atë që keni planifikuar, pastaj vlerësoni mirë.

 

Shigjetari

 

Në dashuri, shijoni këtë moment, gjithçka do të jetë e mundur dhe ju mund të vendosni për të marrë hapin e madh. Shumë projekte në lidhje me çiftet nuk do të kenë probleme! Kupidi sjell njohje të reja në dashuri që do të lërë shenja të pashlyeshme tek ata që janë vetëm! Do të keni mundësi të provoni përsëri një biznes me një shans më të madh suksesi, mos u ndalni.

 

Bricjapi

 

Nëse sapo keni dalë nga një kohë e vështirë e një marrëdhënie të gjatë, tani është mirë të shikoni përpara, mrekullitë e dashurisë që do ndikojnë tek ju janë shumë. Edhe beqarët do kenë mundësi të shumta për të jetuar aventura të reja dhe për të filluar njohje të reja. Mundësitë profesionale sot nuk do të mungojnë dhe do të përcaktohen në bazë të pritjeve, si dhe reagimet ekonomike.

 

Ujori

 

Nëse jeni në çift, një valë pasioni do t’ju tërheqë dhe do t’ju kujtojë momentet më të bukura të jetuara pranë partnerit/es. Ju do të përjetoni të njëjtat emocione të së kaluarës! Beqarët, intrigues dhe plot hijeshi sublime, do të jenë në qendër të marrëdhënieve të reja. Do të jeni gati për të nisur punë të reja, nuk do të humbisni mundësitë e mira që do t’ju japin shtysën për t’u shfaqur.

 

Peshqit

 

Marrëdhëniet më në fund kanë gjetur një ekuilibër pas një sërë sqarimesh që keni marrë mbi frenat e një marrëdhënie të rëndësishme. Dashuria do të jetë pikimi më i madh edhe për beqarët, një port ku do të vendoset se kur nga deti pritet një stuhi! Suksesi në punë është në duart tuaja, keni punuar deri sa të rraskapiteni dhe të ngjiteni aty ku keni dëshiruar.

Shperndaje