FOTO/ Spanja publikon listën e lojtarëve. Ja “yjet” kundër Shqipërisë

FOTO/ Spanja publikon listën e lojtarëve. Ja “yjet” kundër Shqipërisë

582
0

14752298261597_1475231391-3945700-700x443Trajneri i Spanjës Julen Lopetegui ka zbuluar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet kundër Italisë dhe Shqipërisë.

Spanjës nuk do t’i mungojë asnjë lojtar pasi do të ketë në dispozicion të gjithë ‘yjet’ e saj në ndeshjen e cila do të luhet me 9 tetor në “Loro Boriçi” të Shkodrës.

Lista:
Portier: David de Gea (Manchester United), Pepe Reina (Nápoles) y Sergio Rico (Sevilla).
Mbrojtësit: Jordi Alba (Barcelona), Gerard Piqué (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Dani Carvajal (Real Madrid), Sergi Roberto (Barcelona), Nacho (Real Madrid) y Javi Martínez (Bayern).
Mesfushorët: Sergio Busquets (Barcelona), David Silva (Manchester City), Thiago Alcántara (Bayern), Saúl Ñíguez (Atlético Madrid), Koke (Atlético Madrid), Isco (Real Madrid) e Iniesta (Barcelona).
Sulmuesit: Álvaro Morata (Real Madrid), Lucas Vázquez (Real Madrid), Nolito (Manchester City), Callejón (Nápoles), Diego Costa (Chelsea) y Vitolo (Sevilla).