FOTO/ Gazeta gjermane shpall deputeten shqiptare më të bukurën në Ballkan

FOTO/ Gazeta gjermane shpall deputeten shqiptare më të bukurën në Ballkan

540
0

 

Duda Balje është ndër politikanet më të komentuara në Kosovë.  Ajo është tepër e komentuar për pamjen e saj dhe stilin e veccantë, mesa duket kjo është venë re edhe nga mediat e huaja.

Gazeta gjermane Kosmoe ka cilësuar ndër politikanet më të bukura në Ballkan. Ajo i ka kushtuar  një artikull të veçantë, ku shkruan për jetën e saj dhe aktivitetet politike.

Ish-deputetja e parlamentit të Kosovë, Duda Balje , shkaktoi “tërmet” për shkak të pasurisë së saj të madhe. Ndërkohë ajo ka qenë kryetare e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Ajo ka një diplomë master në administrimin e biznesit dhe doktoraturë në menaxhimin e burimeve njerëzore, është e martuar dhe ka tre fëmijë.