FOTO/ Flori Mumajesi feston sot ditëlindjen, Elvana i bën një dedikim special

FOTO/ Flori Mumajesi feston sot ditëlindjen, Elvana i bën një dedikim special

493
0

Flori Mumajesi feston sot 34-vjetorin e lindjes. Me një karrierë të gjatë artistike, me shumë bashkëpunime dhe prodhime këngësh, sot Flori është ndër kompozitorët më në zë të muzikës moderne shqiptare. Me këtë rast, bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë e kanë uruar edhe në rrjetet sociale, me një dedikim special.

Ndërsa urimi që ka pikasur mes shumë urimesh që ai ka marrë, është ai i Elvanës.

Ja çfarë ka shkruar këngëtarja në këtë ditë të veçantë për bashkëpuntorin e saj
“Ne diten e lindjes tende je bekuar me muzike,dhe ti e krijove prej shpirtit,ja dole,qe ajo te jetoj pergjithmone..
A nuk ndihesh krenar?
Me siguri po.Njesoj dhe une.
Sot ne diten tende te lindjes ke duartrokitjen me te madhe te mirenjohjes time per gjithcka qe kam mesuar prej teje!’

Screenshot_12-17