Fier, zjarr i fuqishëm në pyllin me pisha në Darezezë

Fier, zjarr i fuqishëm në pyllin me pisha në Darezezë

707
0

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në pyllin me pisha në Darezezë të Fierit. Mësohet se zjarri ka përmasa shumë të mëdha. I ndihmuar edhe nga era, zjarri rrezikon lokalet dhe shtëpitë e fshatit. Në vendngjarje kanë mbërritur 4 mjete zjarrfikëse, të cilat bashkë me banorët e zonës po punojnë për shuarjen e flakëve.