EMRAT/ Kush janë kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit...

EMRAT/ Kush janë kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit dhe ku mbahen ata

377
0

Protesta për taksën e Rrugës së Kombit u zhvendos sot në Tiranë.

Me dhjetëra qytetarë kërkojnë lirimin e protestuesve të arrestuar të shtunën dhe të dielen në Kukës. Janë 23 persona të arrestuar në Kukës dhe të transferuar në paraburgim në drejtorinë e polisë së Tiranës dhe në disa komisariate. Kështu, siç raporton BW, 12 protestues ndodhen në ambientet e paraburgimit në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, 4 në Komisariatin nr. 3, tre në Komisariatin nr. 1, ndërsa 4 të tjerë në Komisariatin nr. 2. Më poshtë lista e të arrestuarve: