EMRAT/ Aksidenti me 9 të plagosur, humb jetën në spital 18-vjeçarja

EMRAT/ Aksidenti me 9 të plagosur, humb jetën në spital 18-vjeçarja

627
0

Ka ndërruar jetë 18 vjeçarja, Shqiponja Xhafa, e cila u aksidentua në përplasjen mes një autobusi dhe një makine në Tepelenë. Vajza u transportua me urgjencë me helikopter drejt Tiranës pasi ndodhej në gjendje të rendë, por për fat të keq nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve.

 

Emrat e personave të aksidentuar:

Endrikejd Kapa 17 vjeç

Shqiponja Xhafa 18 vjeç

Sokol Brahimi 26 vjeç

Syrja Brahimi 54 vjeç

Petrit Rapaj 56 vjeç

Hanko Mara 52 vjeç

Zergjin Sina 62 vjeç

Fatmir Selfaj 60 vjeç

Rober Aliko 54 vjeç.