Elbasan, Boçi: Policia presion protestuesve, kontrolle makinave

Elbasan, Boçi: Policia presion protestuesve, kontrolle makinave

358
0

Qindra protestues janë nisur nga Elbasani në drejtim të kryeqytetit për të marrë pjesë në protestën e opozitës. Ish-deputeti Luçiano Boçi deklaroi se policia po iu bën presion protestuesve duke iu vendosur gjoba makinave dhe duke kryer kontrolle të panevojshme.

“Do i konsideroja pengesa idiote, absurde sepse qytetarët do ta gjejnë mënyrën për të qenë në protestë. Ky është një provokim i policisë ndaj protestuesve. Ndërtimi i një skeme presioni, dhune ndaj qytetarëve. Tek i njëjti vend, tek rrethrrotullimi i Bradasheshit pak kohë më parë u vranë disa njerëz, por policia nuk ka asnjë autor. Ndërsa sa herë ka protesta, policia është në gatishmëri”, deklaroi Boçi.