Dilema e 23-vjeçarit: Bëj seks 20 herë në ditë me të dashurën,...

Dilema e 23-vjeçarit: Bëj seks 20 herë në ditë me të dashurën, por…

475
0

nintchdbpict000248406498-1

Një 23-vjeçar i është drejtuar psikologes së ‘The Sun’ për të marrë një përgjigje rreth dilemës që e ka kapluar kohët e fundit. Ai së bashku me të dashurën bëjnë shumë herë seks në ditë, por a është normale kjo?! Ja çfarë përgjigje i jep psikologia.

Letra e djalit

“Unë dhe e dashura ime bëjmë rreth 20 herë seks në ditë por kam filluar të shqetësohem për këtë situatë. A është normale kjo gjë?! Edhe pas këtij aktiviteti të madh seksual, e çuditshmja është se vazhdoj ta pëlqej. Unë jam 23 vjeç dhe e dashura ime është 21, dhe prej 2 vitesh jemi të lidhur. Ne e duam shumë njëri-tjetrin dhe seksi është një armë e fortë e jona që na bën edhe më të lidhur. Por kam frikë se mos kemi ndonjë pasojë më pas”.

Përgjigjia

“Nuk ka ndonjë problem apo efekt anësorë për sa kohë ju e bëni me dëshirë këtë gjë dhe sepse mundeni. E vetmja gjë që do duhet të bësh kujdes është pjesa ku t’i duhet të sigurohesh që edhe e dashura jote ndihet mirë dhe nuk bezdiset nga kjo gjë”.

Shperndaje