Dikur miq, sot kundërshtarë! Si e trajton Rama deputetin (VIDEO)

Dikur miq, sot kundërshtarë! Si e trajton Rama deputetin (VIDEO)

483
0

rama-dogjani_1474549357-574478Dikur kanë qenë miq të një llogoreje dhe kanë bërë fushatë kundër Sali Berishës. Por prej disa vitesh rrugët e tyre janë ndarë, Edi Rama vazhdon të drejtojë Partinë Socialiste.

Ndërsa Asllan Dogjani, i cili fitoi mandatin si deputet i PS-së në Kukës në 2009, tani është përkrah Berishës në PD.

Në seancën e sotme parlamentare, Dogjani e kundërshtoi Ramën kur ky i fundit po fliste për rezultatet e policisë në luftën kundër kanabisit.

Pas disa ndërhyrjesh nga vendi të Dogjanit, Rama nuk ia përtoi teksa përdori ironinë për ti ‘mbyllur gojën’…me ndihmën e dhe të kryeparlamentarit Meta.