DETAJE/ Ushtruan dhunë ndaj grave, arrestohen 2 persona

DETAJE/ Ushtruan dhunë ndaj grave, arrestohen 2 persona

331
0

Dy persona janë arrestuar nga policia në Lushnje dhe Fier pasi kanë ushtruar dhunë ndaj bashkëshorteve të tyre.

Të arrestuar janë D.M, 43 vjeç, banues në Levan.  Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesën e tij ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes, shtetases T.M.

Po ashtu specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin: E.D, 36 vjeç, banues në Lushnje.

Sipas policisë arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases D.D.

Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Dhunë në familje”