Autoret Postuar nga vizional

vizional

22094 Postimet 0 COMMENTS

Hapa drejt integrimit të Edukimit për Median dhe Informacionin në sistemin...

  Instituti Shqiptar i Medias organizoi takimin publik me temë "Edukimi për Median dhe Informacionin (EMI) në arsimin formal në Shqipëri", një aktivitet që bëri...

Gjimnazistët e Peqinit diskutojnë rreth llogaridhënies dhe rinisë aktive me deputetin...

Autor: Arlis Alikaj Më datë 13 Qershor, gjimnazistët e gjimnazit “Zihni Magani” Peqin patën një takim virtual përmes platformës Zoom me deputetin e Kuvendit të...

Deputetja Pranvera Resulaj diskuton me të rinjtë e Himarës kauzat sociale...

Autor: Arlis ALIKAJ Megjithëse temperaturat ishin të larta, po kaq të nxehta dhe produktive ishin dhe bisedat e takimit të radhës në qytetin e bukur...

Libri “Koherencë” përçon tek lexuesi mesazhet e një intelektuali me...

Nga Akademik Halil RAMA Mjeshtër i Madh   Pasi ke lexuar librin “KOHERENCË” të autorit Shpëtim Cami – botim i “M&B”, nuk ka se si të mos...

Ndodh për herë të parë: Deputetët e qarkut Elbasan nënshkruajnë marrëveshje...

Autor: Arlis Alikaj Në kuadër të projektit ‘Mbështetja për Parlamentin dhe Edukimin Qytetar në Shqipëri – PACEP’ në slloganin ‘Bëje për vetë’ , karvani i...

“Mos e ngri zërin”- më thanë! Ti je cuc, e cucës...

Nga Urime Straka   . U rrita duke u ushqyer vetem me k’te fraze e te tjera sinonime si kto.   Mos u vish me te shkrutra se ti...

“Akademik”, titull i merituar për shkrimtarin dhe publicistin Halil Rama

“Akademik”, titull i merituar për shkrimtarin dhe publicistin Halil Rama   Në promovimin e  librit të 20-të “Magjia e fjalës”, vlerësohet nga Akademia Shqiptaro-amerikane e Shkencave...

Inovacionin e Transportit dhe Mundësitë Industriale në rajonin e Adriatikut. Zhvillohet...

Më 16 Qershor 2022, Autoriteti i Aviacionit Civil në bashkëpunim me partnerin kryesor Distretto Tecnologico Aerospaziale, Puglia zhvilluan në Tiranë konferencën finale të projektit...

Diskutim për përballjen me gjuhën e urrejtjes dhe dezinformimin

“Si të përballemi me gjuhën e urrejtjes dhe dezinformimin në media dhe platformat online? Kjo ishte tema e diskutimit të sotëm mes një grupi...

Integrimi dhe karriera në Zvicër, biznismeni Femi Fetahi jep intervistë për...

Femi Fetahi i cili vjen nga Gjilani dhe është biznismen i sukseshëm në Zvicër dhe Kosovë vjen më një intervistë tejët speciale për median...