Autoret Postuar nga vizional

vizional

23324 Postimet 0 COMMENTS

I refuzohet pashaporta, pas 21 vitesh rezidente nuk flet ende …...

Kryebashkiaku i Pontoglios që ndodhet në provincën e Breshias, i ka mohuar nënshtetësinë një gruaje me origjinë marokene, banuese në Itali prej 21 vitesh,...

Si t’i dalloni shenjat e plakjes, çfarë po ju lajmëron trupi?

Moshën njeriu nuk ka përse ta ketë ‘të shkruar’ në ballë. Kalimi i viteve nuk lë shenja vetëm në fytyrën e njeriut, por edhe...

Sot Dita e Gjuhës Amtare, Manastirliu shpall datën e Konkursit Kombëtar...

Sot Dita e Gjuhës Amtare, Manastirliu shpall datën e Konkursit Kombëtar të Gjuhës Shqipe Ministria e Arsimit dhe Sportit, në Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare...

Kurat natyrale për të zhdukur kollën dhe përmirësuar frymëmarrjen

Kolla nuk duhet anashkaluar asnjëherë, sepse jo vetëm që prish stilin e jetës, por shkakton dëme fizike dhe shëndetësore. Më poshtë do të gjeni...

Sot protesta e opozitës/ Berisha i ‘pranishëm’ në tubim, mbi 1...

Mbahet sot protesta e opozitës. Ashtu siç është paralajmëruar, tubimi do të nisë në orën 17:30, para Kryeministrisë, në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Kjo...

Takimi Wang Yi – Antony Blinken në Mynih “rruga” për vendime...

Nga Artur Nura   Sekretari i Shtetit Antony Blinken dhe kryediplomati i Kinës, Wang Yi, u takuan te shtunën e shkuar në shkëmbimin “ballë për ballë”. Takimet...

KASTRIOT KAPAJ, dhe libri i tij autobiografik: “Rrëmoj në kujtesë”/ Nga...

Kastriot Kapaj është i pari intelektual gjormjot, që shkroji një libër të mirëfilltë historik për vendlindjen. Librin e titulluar: "Për Gjormin flet historia".... Kur doli...

Investimet strategjike në zonat e mbrojtura, reagon Tabaku: Rrezikohen në mënyrë...

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, gjatë një konferencë për mesi këtë të martë, ka deklaruar se hapja e rrugës për investime strategjike në zonat...

Humbi nënën nga sëmundja e rëndë, Anna Lika rishfaqet për herë...

Prej më shumë se një viti, Bjordi dhe Anna Lika janë ndër çiftet e “showbizz”-it tonë. Megjithatë, të dy kanë zgjedhur që këtë histori...

Pse ushqimet e konservuara janë të rrezikshme? Kujdesi që duhet të...

  Ritmi i shpejtë i jetës shpesh bëhet shkaktar edhe për mënyrat e gabuara që njerëzit bëjnë përsa i përket ushqimit. Në shumë raste ushqimet...