Zjarri merr përmasa të frikshme në Seman, dyshohet se është i qëllimshëm

Zjarri merr përmasa të frikshme në Seman, dyshohet se është i qëllimshëm

426
0

Zjarri vazhdon të perpijë masivin pyllor në Seman të Fierit. Katër zjarrfikëse janë nisur në vendngjarje. Sipas informacioneve mësohet se në vendngjarje ka shkuar dhe Prefekti i Fieri, dhe sipas hetimeve paraprake dyshohet për një zjarr vënie të qëllimshme. Ndërkohë që zjarrfikëset janë ende në luftë me flakët, bëhet me dije se deri tani janë djegur 2 hektarë me pisha.