Zjarr i madh në luginën e përroit të Kasharajt, po digjet bimësia

Zjarr i madh në luginën e përroit të Kasharajt, po digjet bimësia

319
0

Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka rënë në luginën e përroit të Kasharajt në Lushnjë.

Mësohet se zjarri që vijon prej dy orësh, ka përfshirë platacione me drufrutorë.

Dy zjarrfikëse janë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve dhe stabilizimin e situatës.

Zjarri  që po favorizohet nga era dyshohet se është i qëllimshëm.