Zhvendoset protesta, turma shkon drejt Parlamentit

Zhvendoset protesta, turma shkon drejt Parlamentit

400
0

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka iu bëri thirrje protestuesve të ndjekin liderin e opozitës Lulzim Basha në marshim drejt Parlamentit.

 

Ora 19: 05- Sa mbaroi fjalën kryetari i PD-së, një grup i protestuesve është përplasur me policinë. Pas një përleshje të shkurtër me forcat e Policisë, disa protestues kanë arritur të çajnë kordonin rrethues dhe janë ngjitur në shkallët e Kryeministrisë, ndërsa të tjerë protestues përpiqen të rrëzojnë gardhin metalik që rrethon godinën.