Vranësira dhe rreshje shiu/ Parashikimi i motit, e hënë 9 Shtator 2019

Vranësira dhe rreshje shiu/ Parashikimi i motit, e hënë 9 Shtator 2019

387
0

Fillimi i javës dt 09 Shtator 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe rreshje shiu me stuhi përgjatë Ultësirës perëndimore dhe zonën Qëndrore në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   14/26°C

Zonat e  ulëta    15/30°C

Zonat  bregdetare  20/28°C