VIDEO/ Studiuesi nga Cambridge: Plakja mund të evitohet

VIDEO/ Studiuesi nga Cambridge: Plakja mund të evitohet

492
0

cute-old-cuoples-18Studiuesi nga Cambridge, Aubrey de Grey, argumenton se plakja është thjeshtë një sëmundje, dhe është e shërueshme. Njerëzit plaken në shtatë mënyra, thotë ai në një fjalim për Ted Talks dhe të gjitha mund të evitohen.
Për më shumë ndiqni videon me titra shqip.