Video-Skandali/ Kryebashkiaku pi kokainë në tualet

Video-Skandali/ Kryebashkiaku pi kokainë në tualet

516
0

nintchdbpict000263145438-e1472630119692-161x300Mbrëmjen e djeshme është publikuar një video ku shfaqet një Kryebashkiak 54­ vjeçar duke thithur kokainë në tualet.

Bëhet fjalë për Neil Rix, kryetarin e bashkisë së Dover­it në Angli.

Pas skandalit ai është shprehur se kjo video është e vjetër dhe se ka qenë një komplot nga kundërshtarët politik. Tashmë ka nisur hetimi dhe pritet vendimi që do të merret ndaj Rix.