Video rrëqethëse/ Babai ndërron jetë dhe lë dy fëmijë jetimë, mes lotëve...

Video rrëqethëse/ Babai ndërron jetë dhe lë dy fëmijë jetimë, mes lotëve nëna bën apel për ndihmë

466
0

‘Shqiptarët për shqiptarët’ ka shpërndarë pak më parë një video rrëqethëse të familje e cila ka mbetur e pashpresë pas vdekjes së kryefamiljarit në emigrim.

 

Mes lotëve e varfërisë ekstreme, dy fëmijët e mbetur jetimë dhe bashkëshortja e të ndjerit bëjnë apel për ndihmë pasi jetojnë në një shtëpi që mund ti zërë brenda në çdo moment. Sipas bashkëshortes, kryefamiljari kishte shkuar të punonte në Greqi që të rregullonte shtëpinë, por atje i kishte ndodhur një aksident me makineritë bujqësore ku kishte humbur dhe jetën.

 

Të vetëm dhe pa asnjë mundësi për të përballuar jetesën, nëna me dy fëmijët bëjnë apel për ndihmë pasi tashmë që bashkëshorti ndërroi jetë s’ ka kush t’ ju sjell të ardhura në shtëpi.

 

Më poshtë mënyrat sesi të kontriboni për të ndihmuar këtë familje.