Video/ Polici dhunon gazetaren e News 24: “Mos më filmo se s’jam...

Video/ Polici dhunon gazetaren e News 24: “Mos më filmo se s’jam mirë, më dhemb zemra”

593
0

policiiiaaaa

Mund të cilësohet skandaloze ajo që ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Selic të Pogradecit aty ku grupi i xhirimit të Neës 24 është dhunuar pa asnjë shkak nga një efektiv polic, i cili dyshohet se në momentin e konfliktit ishte i dehur. Sië shikohet edhe nga video e siguruar nga Neës 24 polici i drejtohet gazetares: “Mos më filmo se nuk jam mirë”. Pyetjes së gazetares se: “Ëfarë ke që nuk je mirë? polici i është drejtuar me fjalët “Më dhemb zemra”. Ndërkohë që vetë gazetarja pretendon se polici ishte i dehur dhe ka tentuar ta fusë me forcë në makinë.

BISEDA E ZBARDHUR

Polici që dhunoi grupin e xhirimit: Nëse do të marrësh në qafë, ji policë (tenton të prekë kamerën)

Gazetarja: Ju lutem, mos e prekni kamerën

Ndërhyn polici tjetër: Ti vazhdo hiqe kamerën, mos filmo.

Gazetarja: Çfarë ka mor zotëri?

Polici: Jam unë pa qejf. Jam unë pa qejf

Gazetarja: Çfarë problemi pa? Je jemi gazetar, po filmojmë.

Polici: vuaj nga zemra

Gazetarja: Ne nuk po ju shqetësojmë, po bëjmë punën tonë

Polici: Edhe njëherë..kamerat…pamja filmike, makina e policisë…(ikën)