Video/ Nga Italia në Vlorë jo vetëm për turizëm, momenti kur italini...

Video/ Nga Italia në Vlorë jo vetëm për turizëm, momenti kur italini vjedh bizhutë në dyqan

559
0

Në pamje të parë gjithçka duket në rregull, klientë që hyjnë në dyqan dhe blejnë. Por nëse shihni më vëmendje videon, diçka nuk shkon; një prej djemëve vjedh dy byrzylkë. Ngjarja në fjalë është regjistruar në një dyqan në Vlorë.

Gazetari Enrik Meheti, i cili ka siguruar videon për ‘BalkanWeb’ mëson se hajduti është një italian, i cili kishte ardhur me pushime në Vlorë. Pasi shitësja i tregon disa bixhuteri, ai si me stil merr në dorën e mjatë dy byrzylykë dhe pasi del i fut ato me dorën e djathtë në xhep.

 

Pavarësisht këtij fakti, hajduti, që shoqërohej nga shoku i tij, (italian) harron diçka të rëndësishme, faktin se në dyqan ka kamera sigurie dhe se gjithçka është filmuar. Për më tepër shihni videon.