VIDEO/ Alarmohen banorët në Maqedoni, ja çfarë ndodh me ujin

VIDEO/ Alarmohen banorët në Maqedoni, ja çfarë ndodh me ujin

616
0

uji-i-kuq-780x439

Përveç dëmeve materiale, njerëzve të lënduar dhe frikës, në Studeniçan të Shkupit, nga çezmat e fshatit ka rrjedhur uji i kuq, gjë që ka shqetësuar banorët.

Kjo, ndoshta ndodh nga përzierja e ujit me dhe, raportojnë mediat lokale.

Tërmeti më i fuqishëm që ka goditur sot Shkupin ka qenë ai me magnitudë 5.3 që goditi rreth orës 15:10. Tërmeti është ndjerë edhe në Shqipëri. /Syri.net/