Viçi lind me dy koka

Viçi lind me dy koka

477
0

Kjo foto tregon viçin e lindur me dy koka, katër sy dhe dy gojë. Ngjarja ka ndodhur në 7 Shkurt në veri të Himachal Pradesh, Indi. Pronari i kafshës, nga fshati Shimla është shokuar kur ka parë kafshën dhe e ka filmuar. Kjo nuk është hera e parë që në Indi lindin kafshë me deformime të tilla. Por, pas publikimi të videos nga pronari, shumë turistë kuriozë kanë shkuar në shtëpinë e tij për ta parë nga afër viçin. Në Janar një viç në Bengalin Perëndimor ka lindur me vetëm një sy të madh.

Shperndaje