Vettingu/ Shkarkohet Ramadan Troci, prokurori që hetoi Fullanin e Gjikën

Vettingu/ Shkarkohet Ramadan Troci, prokurori që hetoi Fullanin e Gjikën

417
0

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra prokurorin Ramadan Troci, duke mos kaluar kështu vettingun. Troci është prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme. Ndërsa ishte kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.  Troci ishte ai që firmosi urdhrin për arrestimin e ish-guvernatorit Ardian Fullani dhe per Shpëtim Gjikën. Ai pati probleme me formularin e deklarimit të pasurisë.