Veliaj: Mezi po pres të fillojë fushata. Ja KUSH mendoj se më...

Veliaj: Mezi po pres të fillojë fushata. Ja KUSH mendoj se më zëvendëson

398
0

Erion Veliaj, konfirmoi sot tek “E djela Shqiptare” përballë Ardit Gjebreas në Klan se ai do të jetë kandidati për kryetar bashkie i socialistëve për zgjedhjet e ardhshme vendore. Edhe pse nuk e tha drejtpërdrejtë, ai iu përgjigj pyetjes sesi po e pret fushatën për 1500 ditët e mandatit të dytë. Dhe Erion Veliaj, raporton newsbomb.al, tha se mezi po e pret fushatën që të ballafaqohet me atë që është bërë në Tiranë. “Mezi e pres fushatën që unë të ballafaqohem për gjerat që kam bërë, por për të parë që të tjerët kanë alternative më të mira. Do isha shumë i lumtur nëse ka alternative të tjera që të shoh, besoj se e meritojmë të vazhdojmë punën. Ti një votim me këngën magjike me 43 vetë dhe thonë si kështu si ashtu. Mendo me votim të 1 milionë vetëve. Për këto parti që janë familjet e këtij qyteti, jemi alternativa më e mire” tha Veliaj, duke nënkuptuar kështu vijimin e punës për mandatin tjetër.

 

Duke u pyetur se kush mund të ishte zëvendësi i tij, Veliaj ia dha atributet zëvendëskryetarit të tij, Arbi Mazniku. “Nëse ndodhte diçka, qepenat nuk do mbylleshin. Eshtë Arbi Mazniku në krye të punëve” tha Veliaj.